از اطلاعات شخصی خود محافظت کنید

و شما بی خبر از همه جا باعث به خطر افتادن اطلاعات شخصی و خصوصی خود شوید .

ممکنه ویندوز مشکل پیدا کنه و مجبور شوید کل ویندوز رو پاک کنید و دوباره نصب کنید.حالا اون فایلها اگه قفلشون از کار نیافتاده باشه و همچناتن قفل باشن تا همون نرم افزار رو نصب نکرده باشید نمیتونید به اون فایلها دسترسی داشته باشید..مطلب همینجاست..اگه نتونستید اون نرم افزار امنیتی رو پیدا کنید چه؟ اگه اون نرم افزار به هر علتی با یک باگ یا ویروس آلوده شد چی؟ در اونصورت بعد از قفل کردن فایل حتی با رمز صحیح هم امکان دسترسی به آن تقریبا غیرممکن خواهد بود و آه از نهدتان بلند خواهد شد.

اما من براتون یک پیشنهاد دارم که برای محافظت از اطلاعات حساس شخصی خودتون میتونید با خیال راحت بودن هیچ نگرانی از پریدن ویندوز یا انواع و اقسام ویروس از آن استفاده کنید.

از bitlocker ویندوز استفاده کنید تا امنیتتان تضمین شود.

میبینید خیلی ساده هست.هیچ نیازی به نصب نرم افزار اضافه روی سیستم ندارید ، فقط کافیه برید به کنترل پنل ویندوز و روی آیکون بیت لاکر کلیک کنید.سپس در آنجا درایوهای سیستم را مشاهده خواهید کرد،بعد هرکدام از درایورها رو که خواستین به عنوان درایو شخصی انتخاب کنید گزینه turn on Bitlocker جلوی آنرا فعال کنید و تنظیمات مختصر اونم انجام بدید و اوکی کنید.منتظر بمانید تا کار تمام شود.حتی اگر وسط کار سیستم خاموش هم بشه بعد از روشن شدن دوباره ازجایی که مونده اتوماتیک ادامه خواهد داد و کار به اتمام میرسد.به همین راحتی. حسن انجام رمزگذاری با بیت لاکر در اینه که حتی اگه هاردتونم در یک سیستم دیگه ای سوار کنید بازم برای باز کردنش باید رمز خودتونو وارد کنید تا باز بشه.با سیستم ایکس پی درایو از دسترس خارج میشه و روی اون سیستم عامل کار نمیکنه.فقط ویندوز سون به بالا.

محدودیتی در اعمال رمزگزاری روی هارد نداره و هرچندتا درایو که خواستید میتونید این عملیات رو روش اعمال کنید.

همیشه یادتون باشه : امنیت اطلاعات سیستم را قبل از اینکه دیر بشه برقرار کنید.

/ 0 نظر / 32 بازدید